У мистецькій казці

Напередодні зимових свят чарівний настрій заповнює душі дітям та молоді. Вони сподіваються на приємні сюрпризи і особливі подарунки від люблячих людей. Та далеко не кожному дана можливість відчути казкову атмосферу, адже не всі живуть у рівних умовах. Цьогоріч напередодні дня Святого Миколая в м. Івано-Франківську відбувся вже VIII Міжнародний благодійний дитячий фестиваль «Мистецький храм» саме для дітей із соціально незахищених категорій. Його засновник та організатор народний артист України, президент благодійного фонду «Мистецький храм», Ярослав Борута, співорганізатор «Асамблея національностей України» голова – Ровшан Тагієв.

 

З 17 областей України на Прикарпаття завітали юні таланти для участі в мистецькому дійстві. Фестиваль проходив у два етапи. У відбірковому турі 17 грудня діти змагалися в трьох вікових категоріях з 6 до 18 років, вокальному та інструментальному мистецтвах. Старання обдарованих митців оцінювало висококваліфіковане журі: народний артист України, Степан Гіга, заслужена артистка України, Ірина Зінковська, заслужений артист України, Олег Кульчицький, заслужений діяч мистецтв України, відомий композитор, Володимир Домшинський, уповноважений представник «Асамблеї національностей України» у західному регіоні, Наталія Мамедова.

Із 40 учасників обрали 13 переможців, які виступали у великому гала-концерті 18 грудня в Івано-Франківському облмуздрамтеатрі ім. Івана-Франка. Вони не тільки отримали можливість побувати на великій, професійній сцені разом з зірками української естради, а й були нагороджені цінними подарунками: натуральними хутровими шубами від генерального мецената Дизайн-студії Марії Волосовської та «Хутро-фірми «Тисмениця», ювелірними виробами від ювелірного дому «Заріна» та ювелірного магазину «Діадема», брендовим одягом від магазину «Індіго» та Салон-магазину «Елегант-дизайн», а також спеціальними призами від Об’єднаного Конгресу азербайджанців України у Львівській області.

Поза увагою не залишився жодний конкурсант, дипломанти фестивалю також отримали цінні подарунки від благодійників та меценатів: дитячого світу «Немовлятко», Прикарпатського торгового дому, магазину «I-PEOPLE». А наступного дня 19 грудня з чудовим настроєм та позитивними враженнями усі гості поїхали на екскурсію в Садибу Святого Миколая (с. Пістинь на Косівщині).

Володарем гран-прі стала 17 річна вокаліста з Донецької області м. Артемівськ, Анастасія Тащенко, своїм неперевершеним голосом і професійним виконанням вона зачарувала не тільки членів журі, а й усіх глядачів у залі.

На свято також запросили дітей, чиї батьки загинули в зоні АТО. Від Ярослава Борути Анастасія Смірнова (13 років), Олександр Козак (10 років), Андрій Андріюк (6 років) отримали грошові кошти, які під час свого благодійного концерту у США він зібрав для них за підтримки Союзу Українок Америки (округа Детройт).

«Мистецький храм» колосально відрізняється від інших фестивалів тим, що тут діти не платять жодних благодійних внесків, а навпаки Оргкомітет забезпечує їх безкоштовним проживанням та харчуванням. Його основним завданням є підтримка молодого, талановитого покоління.

За багаторічну благодійну діяльність в рамках фестивалю, членів журі Степана Гігу та Олега Кульчицького Всеукраїнське об’єднання «Країна» нагородило орденами «За розбудову України». Таку ж нагороду отримав і співорганізатор Ровшан Тагієв.

Патріарх Київський і всієї Руси­-України Філарет своїм Указом «За заслуги з відродження духовності в Україні та утвердження Помісної Української Православної Церкви» удостоїв Ярослава Боруту Орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ-го ступеня, яку від його імені на гала-концерті фестивалю вручив Митрополит Івано-Франківський і Галицький Української Православної Церкви Київського Патріархату – Іоасаф.

Слід зазначити, що даний мистецький захід є надзвичайно актуальний на даний час. Неймовірна атмосфера, позитивні враження, благородні вчинки, любов, добро та милосердя – ось основні пріоритети якими керуються організатори такого грандіозного дійства.

 

Засновник і організатор фестивалю,

народний артист України,

Ярослав Борута

Наш фестиваль особливий, чи не єдиний в Україні де діти виступають на великій сцені з відомими артистами, потрапляють в ефіри всеукраїнського телебачення, мають професійну відео зйомку, при цьому, не платять жодних грошових внесків. Мені надзвичайно приємно, що усі учасники дуже талановиті, яскраві індивідуальності, з власним стилем та почерком виконання. Вони не тільки вміють передати пісню, а входять в образ як відомі, з багаторічним досвідом співаки. Ту іскру, яка палає у душі кожної дитини, ту любов до мистецтва, музики та пісні не можливо не помітити.

 

Заслужена артистка України,

Ірина Зінковська

Я глибоко зворушена кожною дитиною, яка виступала перед нами. Багато хто із них у свої 8 – 12 років були не просто конкурсантами, а справжніми артистами. Вони вражали креативним мисленням та неординарною поведінкою. Можливо хтось допускав певні помилки, хтось до кінця недопрацював над технікою виконання, але діти вже зробили той вагомий крок до мрії, скуштували зіркового життя. Я впевнена зупинятися ніхто не буде і не хоче.

 

Заслужений діяч мистецтв України,

Володимир Домшинський

Як викладач естрадного вокалу в Інституті мистецтв Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника шкодую, що не маю таких сильних студентів як учасники «Мистецького храму». Вони неймовірні. Не можу повірити, що до нас на Івано-Франківщину одночасно практично з усіх куточків України приїхала така кількість мистецьких перлин.

 

Уповноважений представник

Асамблеї національностей України

у західному регіоні,

Наталія Мамедова

Діти, що приймали участь у даному фестивалі одні з небагатьох, які потребують опіки та піклування. Більшість з них не має можливості на Миколая отримати гарні подарунки, а завдяки «Мистецькому храму» вони сповна відчують святкову атмосферу. Цей фестиваль для кожної дитини наче маленький, яскравий промінчик сонця, що освічує дорогу до мрії. Нам дорослим залишається тільки допомогти втілити їх у реальність своїми добрими вчинками і благородними діями.

 

 

Народний артист України

голова журі,

Степан Гіга

Цього року мені випала честь уже четвертий раз бути головою журі на такому особливому, престижному мистецькому заході. За багато років творчої кар’єри я чув різних дітей, побував на багатьох конкурсах та фестивалях, але такої теплої та злагодженої атмосфери практично не зустрічав. Думаю у цьому велика заслуга організаторів, які в свою роботу вкладають багато праці, любові та натхнення.

 

Заслужений артист України,

Олег Кульчицький

Я неодноразово є членом журі даного фестивалю. Завжди із радістю відгукуюсь на пропозицію Ярослава Борути приєднатися до так званих суддів «Мистецького храму». Радий з того, що у музичному мистецтві кожного року приймають участь достойні конкурсанти. Єдине чого б хотілося, щоб нарешті гран-прі отримав хтось із них. Надіюся моя мрія незабаром здійсниться.

 

 

Володар гран-прі,

Анастасія Тащенко

Про «Мистецький храм» дізналася три роки тому від свого вчителя по вокалу Світлани Сидоренко, яка на превеликий жаль передчасно померла цього літа

Сама співаю з трьох років, з десяти почала брати учать у різноманітних конкурсах. На одних – отримувала перемоги, на інших – враження та спілкування. На фестивалі такого рівня ще не була. Мене вразило з якою гостинністю, щирістю, підтримкою та теплом нас зустріли його організатори. Коли дізналася результати відбіркового туру довго не могла повірили у свою перемогу. Дуже пишаюся тим, що зуміла розкрити співучу душу рідного краю, і за це, отримала таку високу винагороду.

Не можу сказати, що це лише моя перемога, цьому завдячую своїм вчителям Ользі Богдановій та Баєву Ярославу. Саме вони доклали немало зусиль щоб підготувати мене до виходу на велику сцену.

Я наче побувала у казці, ці враження та емоції незабутні.

 

Віце-президент БФ «Мистецький храм»,

Уляна Мандзюк