Напередодні дня Святого Миколая 17 і 18 грудня 2012 року у Івано-Франківську пройшов V ювілейний Всеукраїнський благодійний дитячий фестиваль „Мистецький храм”. Від усіх інших музичних фестивалів він відрізняється насамперед тим, що тут відсутні грошові внески. Дітей, які приїжджають, щоб прийняти участь у пісенно-музичному святі, безкоштовно розміщають у готелі, забезпечують харчуванням, надають можливість відвідати різноманітні розважальні заходи та екскурсії.

 

Окрім того, дуже особливо, що учасниками фестивалю „Мистецький храм” є саме діти із соціально незахищених категорій – сироти, діти із неповних і неблагополучних сімей, вихованці дитячих будинків та інтернатних закладів, діти із багатодітних і малозабезпечених сімей, діти, батьки яких загинули при виконанні службових обов’язків.

 

„Наші учасники – це ті категорії дітей, які фінансово не спроможні просунути себе на естраді, тому ми намагаємося їм допомагати так, щоб вони мали рівноцінні умови з тими дітьми, які є із забезпечених сімей”, – розповідає засновник і організатор фестивалю, заслужений артист України Ярослав Борута.

 

У цьому році в „Мистецькому храмі” приймали участь діти з Тернопільської, Волинської, Полтавської, Херсонської, Донецької, Вінницької, Черкаської, Луганської, Запорізької, Миколаївської, Чернівецької, Івано-Франківської областей та Автономної Республіки Крим.

Незважаючи на складні погодні умови, практично усі конкурсанти та члени журі змогли прибути до Івано-Франківська. А це означає, що фестиваль потрібний, адже географія його розширюється з кожним роком.

Члени журі фестивалю,заслужені артисти України Оксана Савчук та Іван Кавацюк (дует „Писанка”) розповідають: „Господь іноді допускає бідність чи сирітство для того, щоб виховати милосердя в кожному з нас. Під час першого туру конкурсу ми плакали, хвилювалися і не знали, як оцінювати цих виконавців. Але ми відчули, що Господь дарує особливий талант нашим дітям”.

Непросто добирався по засніжених дорогах на фестиваль і постійний його член журі популярний співак, оксамитовий бас-баритон України Василь Лазарович.

 

„Кожен приїзд на батьківщину для мене є особливим. Я дуже непросто добирався сюди і відчув, ніби мене відкинуло у дитинство. Згадав, як з Косівщини колись їхав при такій погоді на різні фестивалі. На жаль, не усі розуміють, що головна інвестиція в Україні має бути саме інвестицією в дітей. А я дуже хочу, щоб Івано-Франківщина була одним з центрів культури України. І вірю, що уже скоро ми зможемо збирати на „Мистецький храм” і дітей з інших держав”, – каже співак.

 

Компетентне журі цьогорічного фестивалю на чолі з народним артистом України Степаном Гігою визначило його переможців:

Цьогорічне Гран-прі фестивалю здобув юний співак із Алчевська Луганської області Левон Погосов. Зовсім недавно цей хлопчик не пройшов відбір у шоу „Голос діти”. Проте він справді вразив усіх членів журі фестивалю „Мистецький храм” своїм талантом і неймовірним голосом. «Ямайка» у його виконанні була неперевершена.

 

Всі переможці та учасники «Мистецького храму» отримали цінні призи і подарунки від меценатів і благодійників, а їх в цьому році було близько сорока: п’ять хутрових шуб від генерального мецената «Дизайн-студії Марії Волосовської», дві хутрові шуби від «Хутрофірми «Тисмениця», ноутбук від ТзОВ «Друг голубів», два ювелірні набори від «Ювелірного дому «Заріна», два костюми від магазину «Аристократ», два сертифікати на брендовий одяг від магазину «Індіго», сертифікат від салон-магазину «Елегант-дизайн», портативні міні-спікери від ТРК «Панорама-плаза» і магазину «Ейпл», м’які іграшки від дитячого світу «Немовлятко», солодощі від «Прикарпатського торгового дому».

Без уваги цього року не залишились і організатори «Мистецького храму». Засновник і організатор фестивалю, заслужений артист України Ярослав Борута і співорганізатор фестивалю, Президент «Фонду волонтерів України» Тимофій Нагорний удостоїлись найвищої нагороди Івано-Франківської області, медалі «За заслуги перед Прикарпаттям».

 

Благодійний Фонд «Мистецький храм» своєю найвищою нагородою Орден «Лицар Добра» І-го ступеня вперше в цьому році за багаторічну посильну допомогу у проведенні фестивалів «Мистецький храм» нагородив Тимофія Нагорного і Марію Волосовську.

«Фестиваль «Мистецький храм» розвивається, набирає нові обороти. Все більше дітей є його учасниками з різних областей України. Я хочу щоб він став міжнародним, щоб вся Європа приїжджала в Україну. Щоб всі знали, що Івано-Франківськ є дуже гостинне, душевне і добре місто…» – каже співорганізатор фестивалю Тимофій Нагорний.

 

Усі учасники фестивалю подивилися кінофільм у театрі-кіно „Люм’єр”, поїхали на голубодром у Павлівку та відвідали на Косівщині садибу Святого Миколая.

А „Мистецький храм” уже через рік збере нових учасників, щоб відкрити нових талановитих дітей та допомогти їм здійснити їхні мрії про сцену.