20-21 грудня в Івано-Франківську відбувся IV благодійний фестиваль «Мистецький храм». Цей фестиваль дуже вирізняється з-поміж значної кількості музичних конкурсів, адже його учасниками є обдаровані діти-сироти, діти із неповних і неблагополучних сімей, вихованці дитячих будинків та інтернатних закладів, діти із багатодітних і малозабезпечених сімей, а також діти, батьки яких загинули при виконанні службових обов’язків.

 

Основна відмінність  «Мистецького храму» від інших фестивалів заключається в тому, що ніхто із його учасників не платив жодних грошових внесків, а навпаки, оргкомітет забезпечив конкурсантам  безкоштовне  проживання і харчування, організував перегляд фільмів в театрі кіно «Люм’єр» та незабутню поїздку на відомий  туристичний комплекс «Буковель» та місто Яремчу.

Ідея допомагати реалізувати себе на сцені обдарованим дітям, які не мають фінансової можливості відвідувати різні музичні фестивалі, записувати професійні фонограми та й, зрештою, придбати красиві концертні костюми, виникла у заслуженого артиста України Ярослава Борути вже давно. Саме тому він і заснував новий музичний фестиваль, що одразу набув статусу Всеукраїнського, а також створив благодійний фонд «Мистецький храм», який покликаний допомагати соціально-незахищеним дітям.

 

Цьогорічна географія «Мистецького храму» значно зросла, його учасниками стали обдаровані діти з 15 областей України. Зокрема на фестиваль приїхало багато юних талантів із Східної України, а саме з Донецька, Дніпропетровська, Херсона.

 

Оцінювали молодих виконавців відомі митці – народний артист України Павло Дворський, заслужений діяч мистецтв України, композитор Володимир Домшинський, заслужений артист України, скрипаль Олег Кульчицький, популярний український співак Василь Лазарович, а також гості „Мистецького храму” – співорганізатор фестивалю Президент „Фонду волонтерів України” Тимофій Нагорний та спеціальний гість фестивалю Міка Ньютон.

 

«На Прикарпатті та у Івано-Франківську роблять багато гарних мистецьких благодійних справ. Мені приємно вперше очолювати журі на фестивалі «Мистецький храм» і я просто вражений підготовкою учасників. Це діти, які справді закохані в мистецтво. Впевнений, усі учасники будуть задоволені тим, що приїхали на це музичне свято, що побували у Івано-Франківську, відчули теплий прийом», – розповідає народний артист України Павло Дворський.

 

Президент «Фонду волонтерів України» Тимофій Нагорний називає «Мистецький храм» серйозною площадкою для об’єднання країни. Він запевняє – дуже важливо допомагати талановитим дітям проявити себе. «Ми допоможемо учасникам фестивалю і з записом фонограм, і з можливістю співпраці з професійними композиторами та аранжувальниками», – каже Тимофій Нагорний.

 

Під час гала-концерту, який відбувся 21 грудня в приміщенні Івано-Франківського облмуздрамтеатру, усі учасники фестивалю отримали цінні подарунки від меценатів фестивалю, а саме: шуби від генерального мецената фестивалю «Дизайн-студії Марії Волосовської» та хутро фірми «Тисмениця», нетбук від голови Рожнятівської районної ради Анатолія Диріва, золоті сережки від ювелірного магазину «Діадема», фотоапарат від фірми «Технополіс», сертифікати на придбання одягу від магазинів «Індіго» і «Елегант-дизайн», міні портативні спікери від «Пасажу Гартенбергів» та підприємця Віри Мельник, мякі іграшки від дитячого світу «Немовлятко», солодощі від «Прикарпатського торгового дому». Лауреати фестивалю мали можливість виступити на одній сцені, яка була оформлена сучасними декораціями та світодіодними екранами, з відомими українськими виконавцями: Павлом Дворським, Степаном Гігою, Мікою Ньютон, Василем Лазаровичем, Ярославом і Христиною Борутами, скрипалем  Олегом Кульчицьким, композитором Володимиром Домшинським.

 

А володарем цьогорічного гран-прі «Мистецького храму» став десятирічний Олег Баранов з Дніпропетровська. Цей хлопчик був наймолодшим учасником фестивалю і просто вразив журі, виконавши пісню про січових стрільців.

 

Свято закінчилося, проте уже наступного року «Мистецький храм» знову запросить до Івано-Франківська талановитих дітей та молодь. Адже засновник і організатор фестивалю Ярослав Борута переконаний – дітям потрібно допомагати завжди.