17-18 грудня 2010 року в м. Івано-Франківську напередні дня Святого Миколая відбувся ІІІ Всеукраїнський благодійний дитячий фестиваль «Мистецький храм». 17 грудня пройшла конкурсна програма фестивалю в Івано-Франківській обласній філармонії, де визначилися його переможці, а 18 грудня – гала-концерт переможців та гостей фестивалю. Організатором фестивалю став благодійний фонд «Мистецький храм», президентом якого є заслужений артист України Ярослав Борута. Співорганізатором виступив «Фонд волонтерів України», президентом якого є Тимофій Нагорний, а також Івано-Франківське обласне управління культури. Почесним гостем фестивалю була популярна українська співачка Міка Ньютон. Цього року фестиваль вперше отримав статус «всеукраїнського», у якому прийняли участь близько 40-ка учасників з різних областей України. Учасниками фестивалю були діти-сироти, діти із неблагополучних і неповних сімей, вихованці дитячих будинків та інтернатних закладів, діти з багатодітних і малозабезпечених сімей, діти, батьки яких були ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС, діти, батьки яких загинули при виконанні службових обов’язків. Вік учасників фестивалю від 6 до 18 років.

 

Фестиваль «Мистецький храм» відрізняється від усіх інших фестивалів тим, що учасники фестивалю не платили жодних грошових внесків. Окрім того оргкомітет фестивалю забезпечив безкоштовне проживання в готелі та харчування його учасників.

Фестиваль відбувся завдяки допомозі меценатів і благодійників, яких у цьому році зібралося близько 40-ка. Хочеться відзначити Івано-Франківське відділення «ПриватБанку», «Станіславську торгову компанію», кооператив «Будівельник» і ТОВ «Компанія Спорт-сервіс» з Донецької області.

 

Учасники фестивалю змагалися в трьох номінаціях: вокальне мистецтво, музичне мистецтво і хореографія. Гран-прі фестивалю отримала студентка Миколаївського вищого державного музичного училища Катерина Рибачок. Перше місце у номінації «вокал, старша вікова категорія» виборола Ольга Вельгош – студентка Львівського державного музичного училища ім. С. Людкевича. Перше місце у номінації «вокал, молодша вікова категорія» отримала Соломія Жекало – учениця Калуської гімназії, що на Івано-Франківщині. Перше місце у номінації «музичне мистецтво» виборов студент Київського інституту мистецтв імені Р. Глієра Богдан Гращенко.

 

Переможці фестивалю отримали медалі, дипломи фестивалю і подарунки: шуби та хутрові вироби від хутрофірми «Тисмениця», «Дизайн-студії Марії Волосовської» та фірми «Тикаферлюкс»; костюми від магазину «Михаїл Воронін»; золоті ювелірні вироби від ЗАТ «Діадема» і від магазинів «Золота піраміда» та «Карат»(власник Надія Береснєва); сертифікати на придбання одягу в магазині «Індіго» та кашемірові пальта від «I&K», магнітоли від салон-магазину «Елегант-дизайн», фотоапарат від фірми «Технополіс», мр-3 плеєри від «Приватбанку», м’які іграшки від магазину «Немовлятко»; солодощі від «Прикарпатського торгового дому» та приватного підприємця Романа Дорожівського. Приз для володаря Гран-прі фестивалю – ноутбук – надав благодійний фонд «Назустріч дітям» (співзасновник Микола Палійчук). Спеціальний приз від співачки Міки Ньютон – цифровий фотоапарат – отримав Віталій Манченко з м. Херсон. Магнітолу від співака Василя Лазаровича отримав Богдан Гращенко з м. Києва. А наймолодша учасниця фестивалю – семирічна Ольга Садовська з м. Івано-Франківськ отримала грошову премію від президента «Фонду волонтерів України» Тимофія Нагорного.