18 листопада 2008 року у приміщенні обласного академічного театру імені Івана Франка відбулося велике свято для дітей — благо¬дійний дитячий фестиваль “Мистецький храм”. Історія цього фестивалю дуже спонтанна і дивна. За планом, це мав бути обласний відбірковий тур Всеукра-їнського дитячого фестивалю “Талановиті діти України”, але, на жаль, сталося так, що фінансування, яке обітцялося на його проведення з Києва, не надійшло. Тому організатори провели свій, незалежний фестиваль.

Але захід не відбувся б, якби цьому не посприяло обласне управління культури, яке надало для проведення заходу приміщення облмуздрамтеатру безкоштовно. А провів це музичне свято Благодійний Фонд “Мистецький храм”, створений у 2005 році заслуженим артистом України Ярославом Борутою.

“Ми сьогодні зібрали дітей з нашої області. Діти-сироти, діти з багатодітних сімей, з дитячих будинків показували свою творчість і май¬стерність з вокалу, хореографії, образотворчого мистецтва, художнього читання.Цей захід проводиться у нас вперше, і я сподіваюся, що не востаннє. Надіюся, що через рік наші меценати нам допоможуть, і ми постараємося зробити наш благодійний дитячий фестиваль “Мистецький храм” ще кращим, ніж у цьому році”, — сказав Ярослав Борута.

На “Мистецький храм” приїхали діти з усієї нашої області: Верховинський, Косівський, Долинський, Рожнятівський райони, Надвірна, Яремча, Тлумач – були представлені практично всі регіони Івано-Франківщини.

Цей фестиваль – благодійний, за участь у ньому діти не платили жодних внесків.

Всі учасники отримали цінні подарунки: хутрові вироби, мікрофони, фени, набори канцтоварів,іграшки. Адже на цьому святі не було пе¬реможців і переможених. Кожна талановита дитина отримала подарунок.

У приміщенні драмтеатру відбулися одночасно другий заключний тур і гала-концерт “Мистецького храму”. В концерті брали участь 30 учасників, з них 5 стали лауреатами, інші – дипло-мантами фестивалю. На наступний рік організатори пла¬нують розробити Положення фестивалю, створити номінації, щоб кожна дитина могла зайняти перше, друге чи третє місце.Крім учасників, на сцені виступили і гості фестивалю. Ними стали заслужений артист України Ярослав Борута і його дружина Христина Борута, зовсім юні, але вже добре знані зірочки Ірина Зінковська, Михайло Оленюк, Анничка Стрижак, Ліда Васильків і Уляна Дорошенко.

До журі фестивалю увійшли директор благодійного фонду “Мистецький храм” Ярослав Борута, директор обласного академічного музично-драматичного театру імені Івана Франка Ростислав Держипільський і Президент спортивного клубу “Грація” Михайло Дульський. А гляда-чами на концерті були діти з різних шкіл Івано-Франківська.